Skip to content

Moja wizja uniwersalnej, jakościowej, niedrogiej opieki zdrowotnej

2 lata ago

558 words

Redaktorzy zaprosili kandydatów na prezydenta Demokratów i Republikanów, Hillary Clinton i Donalda Trumpa, by odpowiedzieli na następujące pytanie dla czytelników dziennika: Jakie konkretne zmiany w polityce popieracie, aby poprawić dostęp do opieki, poprawić jakość opieki i kontrolować koszty opieki zdrowotnej dla nasz naród. Sekretarz Clinton odpowiedział. Pan Trump nie odpowiedział. Przez całą moją karierę walczyłem, aby zapewnić sprawiedliwsze warunki dla rodzin i więcej możliwości dla dzieci, aby każde dziecko dorastające w naszym kraju mogło osiągnąć swój darzony przez Boga potencjał. Dlatego właśnie praca nad poszerzeniem dostępu do opieki zdrowotnej dla każdego Amerykanina i poprawa zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci i rodzin była najważniejszą przyczyną mojego życia.
W ostatnich dwóch dekadach poczyniliśmy olbrzymie postępy w zmniejszaniu liczby osób nieubezpieczonych do najniższego poziomu w historii i poprawie wyników zdrowotnych dla wszystkich Amerykanów. Z powodu ustawy Affordable Care Act (ACA), 20 milionów więcej Amerykanów ma ubezpieczenie zdrowotne, a ponad 8 milionów dzieci otrzymuje co roku ubezpieczenie zdrowotne w wyniku programu ubezpieczeń zdrowotnych dla dzieci. W wyniku ACA około 3 milionów Afroamerykanów i 4 milionów Hiszpańskich Amerykanów uzyskało zasięg. Co więcej, rozszerzona ochrona konsumenta i dostęp do bezpłatnych usług profilaktycznych – takich jak szczepienia i badania przesiewowe w kierunku raka – oznaczają, że wszyscy Amerykanie mają obecnie silniejsze i lepsze ubezpieczenie zdrowotne.
Mimo tych postępów wciąż czekają nas prawdziwe wyzwania. Amerykanie zmagają się z rosnącymi kosztami z kieszeni i systemem opieki zdrowotnej, który jest zbyt rozdrobniony. Musimy zapewnić dostępność ubezpieczenia zdrowotnego, aby ludzie mogli uzyskać dostęp do opieki, której potrzebują. Musimy zrobić więcej, aby przełamać bariery i osiągnąć sprawiedliwość zdrowotną w naszych społecznościach. Musimy rozwinąć Medicaid w każdym stanie, aby wszyscy mieli dostęp do opieki, niezależnie od ich dochodów i miejsca zamieszkania. I musimy poświęcić więcej zasobów na niezbędne badania naukowe dotyczące chorób naszych czasów.
Jako prezydent będę walczył o to, aby każdy Amerykanin miał dostęp do niedrogiej, wysokiej jakości opieki zdrowotnej – niezależnie od ich kodu pocztowego, dochodów lub historii medycznej. Opieka zdrowotna powinna być prawem, a nie przywilejem.
Aby to osiągnąć, uważam, że musimy osiągnąć cztery duże cele.
I. Ulepszenie – nieodwołalnie – ustawa o przystępnej cenie
Zapewniając nowy zasięg milionom wcześniej nieubezpieczonych osób i zapewniając spokój ducha, Ustawa o przystępnej cenie stanowi niezbędny krok w kierunku powszechnej opieki zdrowotnej. W rzeczywistości, właśnie w tym miesiącu nowe dane spisu ludności pokazują, że po raz pierwszy w naszej historii mniej niż 10% Amerykanów nie ma ubezpieczenia zdrowotnego.
Nie możemy pozwolić, aby przeciwnicy ACA sprowadzili nas z powrotem do czasów, kiedy ludzie z chorobami przewlekłymi lub niepełnosprawnymi byli pozbawieni opieki, a kobiety były oskarżane bardziej niż mężczyźni. Musimy jednak ulepszyć prawo, aby sprostać wyzwaniom, przed którymi stoi – tak jak zrobiliśmy to z każdym ważnym aktem prawnym w historii naszego narodu.
ACA, którą mój przeciwnik, Donald Trump, chce uchylić, nie rozszerza zasięgu dla milionów Amerykanów, którzy wcześniej tego nie mieli. Ustawa oferuje także nowe korzyści i ochronę 150 milionom Amerykanów, których zasięg obejmuje pracodawców
[patrz też: immunochemia tsh, luxmed lublin koncertowa, miocyt ]

0 thoughts on “Moja wizja uniwersalnej, jakościowej, niedrogiej opieki zdrowotnej”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dentysta Warszawa Bemowo[…]

Powiązane tematy z artykułem: immunochemia tsh luxmed lublin koncertowa miocyt